oktoober 2, 2017

3. venekeelne Kõrgemate Riigikaitsekursuste seminar

26.-28. Septembril 2017. aastal toimus Tartus 3. venekeelne Kõrgemate Riigikaitsekursuste seminar.

Kursuse viimases moodulis osalesid 30 kuulajat Tallinnast ja Kirde-Eestis. Nende hulgas olid kõrgema ja keskastme juhid ning spetsialistid meditsiini, kultuuri, hariduse alal, samuti esindajad äriühingutest ja avalikust sektorist.

Kursusel osalejad said põhjaliku ülevaate siseministeeriumi, kaitsepolitsei, välis- ja sõjaväeluure tööst Eestis, samuti külastati kaitseväe Kuperjanovi pataljoni. Koos politoloog Toomas Alataluga arutleti OSCE teemadel. Soome riigikaitse poliitikast andis ülevaate kontradmiral Georgi Alafuzoffov.

Kursuse kuulajate hinnangul on väga oluline vaba ja vahetu suhtlemine oma ala tippasjatundjatega, et saada täielik ja terviklik pilt mõistmiseks maailma sündmusi ja Eestis seisukohti üksikasjalikumalt.
Vene keelseid Kõrgemad Riigikaitsekursuseid korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskuse koostöös programmiga Sinu Riigi Kaitse ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Fondiga “Meie Inimesed” (MISA).

Kõrgemaid Riigikaitsekursuseid (http://krkk.icds.ee/) on Eestis läbiviidud alates 1999. aastast.

Loe rohkem: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/ratas-venekeelsete-riigikaitsekursuste-osalejatele-julgeolek-on-kindlam-omavahel-tihedalt-seotud-uhiskonnas?id=79636658