aprill 8, 2024

Venemaa sõda Ukrainas: mobilisatsioon sõja ajal

ZUMA Press/Scanpix
Ukraina armee värbamiskeskuse avamine Zaporižžjas, Kagu-Ukrainas. 19. märts 2024.
Ukraina armee värbamiskeskuse avamine Zaporižžjas, Kagu-Ukrainas. 19. märts 2024.

Venemaa sõda Ukrainas on jõudmas kolmandasse aastasse. Alustame uut lühiülevaadete sarja konflikti erinevatest aspektidest. Paljud artiklite autorid töötavad Ukrainas.

Sõda ei ilmuta vaibumise märke. Ukraina võitleb ellujäämise nimel ja on otsustanud Venemaa oma territooriumilt välja tõrjuda, Venemaa aga loodab jätkuvalt mobiliseerida piisavalt ressursse, et pidada vastu, kuni Lääne toetus Ukrainale raugeb. Kuigi taktikalisel tasandil on toimunud olulisi arenguid – näiteks kasutavad mõlemad pooled rohkem droone, Ukrainal on õnnestunud kärpida Venemaa jõudu merel ja tabada sihtmärke Vene territooriumil –, on rinne mitu kuud väga vähe liikunud. Mõlemad pooled on olnud sunnitud pikale veninud konfliktiga operatiivselt ja strateegiliselt kohanema.

Sarja esimeses artiklis uurib Andri Stavõtski Ukraina vajadust mobiliseerida, ette valmistada ja välja õpetada pool miljonit kodanikku, et vahetada välja neid, kes on võidelnud täiemahulise sõja algusest saadik. See pole väljakutseks ainult sõjaväele, vaid avaldab suurt mõju ka majandusele.

Laadi alla ja loe (inglise keeles):

Kategooriates: PublikatsioonidSildid: , ,