august 16, 2017

Ukraina sisejulgeoleku ekspertide õppereis Eestisse

Eesti-Ukraina arengukoostööprojekti „Kodanikuühiskonna ja vabatahtlike kaasamine Ukraina riikliku kerksuse ja julgeoleku tugevdamisel“ raames 10.-16. augustil 2017. a toimunud õppereisil osales 20 sisejulgeoleku eksperti Ukrainast.

Visiidi eesmärgiks oli sisejulgeoleku valdkonda ja tsiviilühiskonna kaasamist puudutavate kogemuste vahetamine.

Õppereisi käigus külastas Ukraina delegatsioon keskkriminaalpolitseid, Alansi vabatahtlike päästjate ühingut, Paides toimunud arvamusfestivali, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Kaitseliidu peastaapi, välisministeeriumi, riigi infosüsteemi ametit (RIA), Sisekaitseakadeemiat, kaitseministeeriumi, NATO küberkaitsekoostöö keskust, Tallinna Tehnikaülikooli ja Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust.

Kuuepäevane õppevisiit lõppes RKKs toimunud seminari ja pressikonverentsiga kodanikuühiskonna rollist Ukraina rahvusliku julgeoleku ja riikliku kerksuse tugevdamisel. Seminaril esinesid Ukraina patrullpolitsei ja päästeteenistuse esindajad, samuti aga ka info- ja küberjulgeoleku eksperdid.

Õppereisi korraldamine sai võimalikuks tänu Välisministeeriumi toetusele arengukoostööprojektile ja selle korraldas RKK heas koostöös Küberkaitseliidu, Jõhvi politseijaoskonna ja Ida päästekeskusega.

Meediakajastus Ukraina ekspertide õppereisist:

http://reporter.postimees.ee/4214465/reporter-eesti-ja-ukraina-vahetasid-sojakogemusi

http://rus.delfi.ee/daily/estonia/estonskie-i-ukrainskie-eksperty-v-oblasti-vnutrennej-bezopasnosti-obmenyalis-opytom?id=79226884

http://r4.err.ee/v/podrobnosti/loigud/6030f8f5-1606-4233-bcaa-e085dbeb9c0e/chto-vazhnee-dlya-ukrainy-printsipy-demokratii-ili-informatsionnaya-bezopasnost

http://www.nrcu.gov.ua/news.html?newsID=57901

rus.postimees.ee/4208745/uchastnik-ato-ugroza-otpravki-na-front-eto-mif-rossiyskoy-propagandy