november 6, 2015

Narvas toimus seminar vabatahtlike rollist riigis

6. novembril korraldati Tartu Ülikooli Narva Kolledžis eestivene noortele programmi Sinu Riigi Kaitse raames avatud arutlusseminar „Vabatahtlikud riigi julgeoleku ja turvalisuse tagamisel“, mille põhieesmärgiks oli tutvustada Ida-Viru elanikele laiapindse riigikaitse kontseptsiooni ja tõsta nende kaasatust riigikaitse ja siseturvalisuse vabatahtlike võrgustikesse. Ettekannetega esinesid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadurid Silva Kiili, Anna Bulakh ja Dmitri Teperik, sõjaajaloolane Igor Kopõtin, kohalik kaitseliitlane Aleksandr Männima, kohalikud abipolitseinikud Mark Aunapu ja Ilja Pahhomov ning vabatahtlik päästja Aleksandr Gontšarenko. Välisekspertidena osalesid arutlusseminaril Ukraina vabatahtlike pataljonide esindajad, kes jutustasid oma kogemusest riigi kaitsmisel.

Diskussioon Ida-Viru eestivene noorte ja seminaril esinejate vahel oli väga elav. Iseäranis aktiivne arutelu toimus Ukraina vabatahtlike võitlejate ja vene noorte vahel, kus diskuteeriti sõja puhkemise põhjuste üle Ukrainas. Seminari korraldajad tõdesid taaskord, et selline arutlusseminaride korraldamine ja teavitustöö eestivene noorte hulgas on Eesti riigi turvalisuse seisukohast äärmiselt oluline.
Seminari tutvustas Радио 4, kus kokkuvõtte tegi Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur Dmitri Teperik.
Üritust kajastasid mitmed meediakanalid:
Põhjarannik: Участники боев и гражданского сопротивления с Украины выступили перед нарвскими гимназистами (PDF) Postimees: Эстонские и украинские ополченцы встретились с молодыми нарвитянами Postimees: Молодые нарвитяне: кухонные разговоры – это одно, а реально тут не будет, как у русских с украинцами

Kategooriates: SündmusedSildid:

Kommentaarid puuduvad.


Lisa kommentaar