aprill 6, 2022

Kohalik venekeelne ajakirjandus Balti riikides: väljakutsed ja perspektiivid loomaks kerksaid meediaprofessionaalide kogukondasid

Scanpix
Scanpix
Discussion on the creation of a Russian-language TV channel in Estonia
Discussion on the creation of a Russian-language TV channel in Estonia

Käesolevas mõttepaberis kirjeldatakse Eesti ja Läti kohalike venekeelsete meediamaastike iseärasusi selleks, et välja töötada tõenduspõhine lähenemisviis, kuidas suurendada venekeelsete toimetuste ja kohalike ajakirjanike vastupanuvõimet ning jätkusuutlikkust töötada suure informatsioonilise haavatavusega piirkondades.

Analüüs annab ülevaate peamistest järeldustest käimasoleva koostöö ja väljakutsete kohta ning hindab kohaliku venekeelse meedia jätkusuutlikkuse olukorda. Samuti on kirjeldatud mitmeid sisuloome tehnilisi aspekte, inimressursside kättesaadavust ja meediajuhtimise oskuseid. Mõttepaberi lõpus on ka poliitikasoovitused ja ettepanekud praktilise koolitusprogrammi sisumoodulite kohta.

Laadi alla ja loe (inglise keeles): Local Russian-language Journalism in the Baltics: Challenges and Perspectives for Building Resilient Communities of Media Professionals (PDF)