veebruar 18, 2015

Venekeelse meedia arenemine Eestis: kas riikliku julgeoleku teema?

18. veebruaril pidas RKK ümarlaua-arutelu teemal “Venekeelse meedia arenemine Eestis – kas riikliku julgeoleku teema?”

Ümarlaua eesmärk, mis oli sel aastal esimest korda vene keeles, oli arutada küsimuse üle, kas venekeelse meedia aktiivset tegutsemist Eestis tuleks käsitleda riikliku julgeoleku kontekstis.
Ümarlaua avas RKK nooremteadur Anna Bulakh ja alustuseks esines Eesti juhtiv sotsioloog Juhan Kivirähk, kes tutvustas venekeelse elanikkonna seas korraldatud uuringu tulemusi, millega selgitati nende usaldust eesti- ja venekeelse meedia vastu.
ERRi tulevase venekeelse kanali arendusdirektor Janek Luts keskendus 2015. aasta septembris käivitatava uue meediakanali suundadele.
RKK teadusprojekti assistent Kristina Potapova rõhutas sõltumatute meediakanalite tähtsust tänapäeva demokraatlikule riigile.
Internetikanali aru.tv üks rajajaid Pavel Marozau selgitas oma kanali eesmärke ning arutles Valgevene meediaruumi üle.
RKK teadurid Tomas Jermalavičius ja Maksym Bugriy jagasid kogemusi Leedu ja Ukraina meediaruumist ning vaagisid, mida võiks neist riikidest õppida.
Esinemistele järgnes elav arutelu kohaletulnute seas, kelle hulgas leidus nii meediaeksperte ja -uurijaid kui ka ajakirjanikke, teadlasi jt.
Sündmust kajastati laialdaselt nii eesti- kui ka venekeelsest ajakirjanduses:
www.postimees.ee/3096321/umarlaud-vene-propaganda-… rus.postimees.ee/3096751/smi-agenty-nacionalnoj-be… heli.er.ee/helid/klassika/1956804.mp3 rus.err.ee/v/ak/bfb3449e-ed5f-4e5f-bf1e-f3caf98eca… rus.delfi.ee/daily/estonia/foto-my-negativno-otnos…

Kategooriates: SündmusedSildid: ,