James Sherr OBE

Vanemteadur

James Sherr OBE on enam kui 25 aastat nõustanud Lääneriikide valitsusi Venemaa Föderatsiooni välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitikatest. Lisaks on ta 1995. aastast nõustanud järjepidevalt Ukraina kaitse- ja julgeolekustruktuure. Olles sagedane külaline Balti riikides juba 1991. aastast, ei ole Eestigi Jamesile võõras.

Jamesi sulest on ilmunud mitmeid teadustöid ja artikleid Venemaast, Ukrainast ja Euroopa julgeolekust, teiste seas “Jõuline diplomaatia ja leebe sundus: Venemaa mõjutustegevus välismaal” (Hard Diplomacy and Soft Coercion: Russia’s Influence Abroad; Chatham House, 2013). Hiljuti avaldas ta raporti “Venemaa poliitika militariseerimine” (The Militarization of Russian Policy; Transatlantic Academy, juuli 2017) ning oli Chatham House’i raporti “Võitlus Ukraina eest” (Struggle for Ukraine; oktoober 2017) üks autoreist.

RKK Eesti Välispoliitika Instituudi vanemteadur on James 2019. aasta jaanuarist. Lisaks jätkab ta teadustööd mõttekoja Chatham House Venemaa ja Euraasia programmis, Statecraft Instituudis ja Razumkovi Keskuses. Varasemalt on James teinud teadustööd Saksamaa Marshalli Fondi Transatlantiliste Suhete Akadeemias Washingtonis.

Autori artiklid