jaanuar 29, 2009

2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis

Riigikogu väliskomisjoni tellimusel on valminud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüüs „2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis“. Analüüsis uuritakse, kuidas mõjutas Venemaa rünnak Gruusia vastu julgeolekualast mõtlemist Armeenias, Aserbaidžaanis ja Türgis, aga ka Iraanis; kuidas muutus Venemaa, USA ja ELi mõjukus Lõuna-Kaukaasia regioonis ning millised on olnud arengud regiooni riikide omavahelistes suhetes. Omaette peatükk on pühendatud nafta- ja gaasitransiidi küsimustele.

29.01.2009
Riigikogu väliskomisjoni tellimusel on valminud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüüs „2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis“.
Analüüsis uuritakse, kuidas mõjutas Venemaa rünnak Gruusia vastu julgeolekualast mõtlemist Armeenias, Aserbaidžaanis ja Türgis, aga ka Iraanis; kuidas muutus Venemaa, USA ja ELi mõjukus Lõuna-Kaukaasia regioonis ning millised on olnud arengud regiooni riikide omavahelistes suhetes. Omaette peatükk on pühendatud nafta- ja gaasitransiidi küsimustele.
Uurimuse põhiosale on lisatud ka peatükid Vene-Gruusia sõja mõjust olukorrale Ukrainas ja Moldovas, mis jäävad küll uurimuse põhifookusest välja, ent on kerkinud päevakorda kui võimalikud järgmised konfliktikolded.
Uurimistöö kirjutamisel osalesid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüütikud Indrek Elling, Kaarel Kaas, Kadri Liik ja Merle Maigre. Oluline osa Kaukaasia ekspertiisist pärineb Kaitseuuringute Keskuse koostööpartnerilt Moskvas – ajalehe Vremja Novostei Kaukaasia korrespondendilt Ivan Suhhovilt.

Lae alla: Kaukaasia. RKK Riigikogu Väliskomisjonile

Kategooriates: PublikatsioonidSildid: