juuni 8, 2015

RKK korraldas Heritage Foundationi majandusvabaduse indeksi avalikustamisürituse

8. juunil korraldas RKK koos Heritage Foundationiga majandusvabaduse indeksi teatavaks tegemise ürituse. Jack Spencer ja Anthony Kim Heritage Foundationist pidasid sel puhul loengu pealkirjaga “Eesti: ka katsumusteajal liigub majandusvabadus õiges suunas”.
Majandusvabaduse indeks, iga-aastane riike kõrvutav andmepõhine analüüs, mida koostab Heritage Foundation koos ajalehega Wall Street Journal, mõõdab vabaduse ja vabaturu mõju kogu maakeral. Sel aastal tulid asepresident Jack Spencer ja uurimisjuht Anthony Kim indeksit avalikustama Eestisse, et tõsta sellega esile Eesti kõrget kohta indeksis. Indeksi põhjal on Eesti majandus praegu maailmas vabaduselt 8. kohal ja nii kõige vabam ELi liikmesriikide seas.

Heritage Foundationi esindajate sõnul on Eesti väga kõvasti pingutanud majandusvabaduse nimel eriti viimasel viiel aastal. Hoolimata eurotsooni kriisist ja pool kümnendit piirkonnas valitsenud nõrgast majanduskasvust on Eesti majandus tõestanud oma sitkust ning majandusvabadus aina kasvanud. Alates 2011. aastast on majandusvabadus kasvanud enamikus kümnest tegurist, mida majandusvabaduse indeks arvesse võtab.
Majandusvabaduse indeksi avalikustamisüritusel osalesid mitmete riigiametite, saatkondade ja ajakirjandusväljaannete esindajaid. Esitluse järel algas elava osavõtuga küsimustevoor.

Kategooriates: Sündmused