jaanuar 25, 2022

RKK ja Praha Rahvusvaheliste Suhete Instituut tihendavad koostööd

Vasakult: Ondřej Ditrych, Praha Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktor; Indrek Kannik, RKK direktor; David Kral, Tšehhi Vabariigi suursaadik Eestis
Vasakult: Ondřej Ditrych, Praha Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktor; Indrek Kannik, RKK direktor; David Kral, Tšehhi Vabariigi suursaadik Eestis

25. jaanuaril külastas Rahvusvahelist Kaitseuuringute Instituuti Praha Rahvusvaheliste Suhete Instituudi direktor Ondřej Ditrych, et arutada võimalusi kahe teadusasutuse koostöö tihendamiseks.

RKK direktor Indrek Kannik märkis, et koostööruumi leidub kindlasti nii ühisteks uurimisprojektideks kui ka üksteise üritustel kaasa löömises. Täpsemalt olid seekord arutlusel ühised huvid 13.-15. mail Tallinnas toimuval Lennart Meri konverentsil. Alates 2007. aastast toob Lennart Meri konverents üheks nädalavahetuseks Tallinnasse keerukaid päevakajalisi välis- ja julgeolekuküsimusi arutama riigijuhid, poliitikakujundajad, kõrged sõjaväelased, akadeemikud ja analüütikud nii lähinaabrusest kui kaugematest maailmanurkadest. Keskseks jututeemaks oli mõistagi Euroopa praegune julgeolekuolukord ja püüded säilitada Atlandi-ülest ühtsust Venemaa osas.

RKK teadurid ja Ditrych kasutasid võimalust, et arutada pingelist julgeolekuolukorda Euroopas ja pingutusi säilitamaks Atlandi-ülest ühtsust suhetes Venemaaga. “Tšehhit ja Eestit ühendab tugev huvi, et Venemaa heidutamiseks ja Ukrainas sõjategevuse edasise eskaleerumise riski vähendamiseks oleksid lääne sõnumid ja sammud selged,” ütles RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik.

 

Kategooriates: Sündmused