mai 19, 2021

RKK/EVI töörühma autorid esitlesid Riigikohus raportit Eesti huvidest Arktikas

Riigikogu Youtube
Väliskomisjoni istung, Arktika raporti esitlus
Väliskomisjoni istung, Arktika raporti esitlus

Samal ajal kui Arktika Nõukogu ministrid kogunevad Reykjavikis kohtumiseks, esitles Eesti Välispoliitika Instituut Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses raportit Eesti huvide ja võimaluste kohta Arktikas.

Uuringu tellija, Riigikogu väliskomisjon esitles EVI töögrupi uuringut oma avalikul videoistungil, mis on nüüd järelvaadatav Riigikogu Youtube’i kanalil. Uuringut esitlesid parlamendis kõik autorid: EVI direktor Kristi Raik, EVI teadur Frank Jüris, RKK teadur Tõnis Idarand ja Tartu Ülikooli etnoloogia osakonna vanemteadur Aimar Ventsel.

Raport toob välja järeldused ja annab selged soovitused, miks Eesti vajab laiapõhjalist Arktika strateegiat ja millele see peaks keskenduma. Lisaks Eesti perspektiivile pakub raport ka ülevaadet Vene, Hiina, USA, Põhjamaade, Jaapani, Euroopa Liidu, NATO ja Arktika põlisrahvaste huvidest piirkonnas ja arengutest Arktikas. Samuti on lühidalt kirjeldatud uuringu teoreetilist raamistikku, Arktikat uuriti haldamise (governability), ühenduvuse ja geopoliitiliste muutuste kontseptsioonide abil.

Vaata esitlust ja loe täispikka raportit EVI kodulehelt.

Kategooriates: Sündmused