märts 1, 2023

RKK-d külastas Bundestagi delegatsioon

ICDS
ICDS

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus (RKK) võõrustas 22. veebruaril Saksamaa Liidupäeva Saksa-Balti parlamendirühma delegatsiooni. Külalisgrupi esimeheks oli Alexander Graf Lambsdorff. Kohtumisel arutleti erinevatel välis- ja kaitsepoliitilistel teemadel, sealhulgas kõneldi Saksa-Balti koostööst ja Hiinaga seotud ohtudest.

Külalistele pakkus suurt huvi Ukraina eesliinil toimuv ning sõja mõju Euroopale ja maailmale laiemalt. Tõdeti, et lisaks tuumašantaažile tuleb valvas olla ka Venemaa desinformatsiooni kampaaniate suhtes. Vene propaganda maht ja meediaväljundite hulk on midagi, mida on nii siseriiklikult kui rahvusvahelisel tasemel jõudsalt arendatud.

RKK direktor Indrek Kannik andis Saksa külalistele ülevaate Kremli režiimi iseärasustest, hoiatades, et Venemaal valitseb sügavalt juurdunud poliitiline mõtteviis, mis võib püsima jääda ka Putini lahkudes. Lisaks rõhutas Kannik, et mida kauem sõda kestab, seda suurem on poliitilise, majandusliku ja ühiskondliku väsimise oht.

Ühtlasi tutvustati Saksamaa delegatsioonile RKK eelseisvaid üritusi ning mõttekoja uusimaid teadusuuringuid, tulevikuplaane ja koostöö arendamise võimalusi.

 


Kategooriates: Sündmused