mai 16, 2022

Kohtumine Bonnie S. Glaseriga: Vene-Hiina koostöö ja suhete dünaamika

USA tunnustatud Hiina-ekspert Bonnie S. Glaser arutas RKK Eesti Välispoliitika Instituudi kutsel 16. mail kutsutud külalistega Hiina suhteid Venemaaga, Hiina vaadet sõjale Ukrainas ning laiemalt arenguid nii Hiinas sees kui ka Aasia ja Vaikse ookeani piirkonnas. Eritähelepanu all oli Taiwan. Arutelu juhtis Frank Jüris, Eesti Välispoliitika Instituudi teadur Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses.

Glaser märkis, et sarnaselt Venemaale ei ole Hiina huvides ühtne ja tugev Lääs ning rõhutas, et mõlemale riigile on olulised mõjusfäärid.

Glaser osales ka tänavusel Lennart Meri konverentsil paneelarutelus Hiina pürgimustest ja soovist domineerida maailmas. Need eesmärgid ja soovid ei ole sugugi vähenenud pärast Venemaa uut sõjalist kallaletungi Ukrainale. Arutelu on võimalik järelvaadata konverentsi kodulehel.

Enam kui kolm aastakümmet Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna geopoliitika ja USA välispoliitika puutepunktidega tegelenud Bonnie S. Glaser on USA mõttekoja German Marshall Fund Aasia programmi direktor, Austraalia Lowy Instituudi koosseisuväline teadur ja välispoliitika uurimisinstituudi Pacific Forum vanemteadur. Lisaks juhib ta hinnatud taskuhäälingut “China Global”.

Kategooriates: Sündmused