august 3, 2021

Kirjastus Springer andis välja raamatu Venemaast globaalses infosõjas

Ramon Loik

RKK teadur Ramon Loik kirjutas koostöös Victor Madeiraga Cambridge’st peatüki raamatusse “Vene Föderatsioon globaalses infosõjas. Mõjuoperatsioonid Euroopas ja naabruses.” (Šveits: Springer Nature, 2021). Raamat kuulub Springer Nature kirjastuse rahvusvaheliste suhete sarja.

Raamatus analüüsitakse Venemaa mõjuoperatsioonide kaasmõjusid eri maades ja regioonides ja pakub ulatuslikku ülevaadet uuest tehnoloogiast ja strateegilise kommunikatsiooni vahenditest hübriidsõjas. Ramon Loigu ja Victor Madeira kirjutatud peatükk kannab pealkirja “Euroopa Liidu strateega ja võimekus astuda vastu vaenulikele mõjuoperatsioonidele” ja kuulub raamatu teise ossa, mis käsitleb infooperatsioonide, hübriidsõja ja tehnoloogiateadlikkuse erinevad aspekte.

Autorid analüüsivad ELi strateegia komplekssust ja tõhusust Euroopa ja ta naabrite infokeskkonna turvalisuse tagamisel ühtse, julgeolekust lähtuva poliitikavaldkonnana. Nad jõuavad järeldusele, et Euroopa kõige usutavamaks heidutusmehhanismiks on majanduslikud sanktsioonid ja neid peaks paremini kasutama.

Leia rohkem infot raamatu veebiküjelt: https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-030-73955-3.

 

Kategooriates: UudisedSildid: