detsember 8, 2022

Eesti ajateenistus kui õpitund Gruusiale

Teisipäeval tutvustas RKK külalisteadur ja Gruusia kaitseministeeriumi ametnik Tato Kvamladze oma värsket poliitikapaberit ning peamisi järeldusi sellest, mida on Gruusial õppida Eestis kehtivast kohustuslikust riigikaitseteenistusest.

“Olles lõpetanud oma uurimustöö on mul on hea meel tutvustada Eesti kogemusel põhinevat poliitikapaberit Eesti riigikaitsesüsteemist ja selle raamistikust, sealhulgas ajateenistusest, reservväest ja asendusteenistusest, samuti haridusprogrammidest ja isamaalistest noorteorganisatsioonidest. Tehtud analüüs võimaldab mul anda soovitusi Gruusia valitsusele, mis aitavad riigil kaasajastada ja parandada senist kohustuslikku ajateenistuse ülesehitust.

Olen väga tänulik RKK-le ja Tallinna stipendiumiprogrammile ning ütlen aitäh kõigile neile inimestele, kes andsid uurimistööks omapoolse sisendi.”

Tato Kvamladze oli külalisteadur alates augusti lõpp kuni detsembri algus. Oma uurimistööd koostades viis ta läbi mitmeid intervjuusid erinevate Eesti Kaitseväe ohvitseride kui ka Kaitseministeeriumi kõrgemate ametnikega. Tato Kvamladze mentor oli RKK teadur Kalev Stoicescu.

Kategooriates: Sündmused