Tony Lawrence

Uurimisprogrammi "Kaitsepoliitika ja strateegia" juht / teadur

Tony Lawrence on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadur, kes keskendub kaitsepoliitika ja strateegia valdkondadele. Ta töötas RKKs selle loomisest 2006. aastal alates kuni 2013. aastani ja naases keskusesse 2016. aastal. Oma peamiste uurimisprojektide hulgas on Tony juhtinud multidistsiplinaarset uurimust NATO Balti õhuturbe missiooni tulevikuvõimaluste kohta ja uurimust, mis hindas strateegilise tasandi riigikaitseinstitutsioonide korraldamist Eestis. Ta viis ka läbi uurimuse Eesti kaitseväe struktuuri vajaduste kohta ja juhtis ABCD konverentsi 2013. aastal.

2005-2013 aastatel töötas Tony Balti Kaitsekolledžis abiprofessorina, kus ta koostas ja andis umbes pooli kõrgema juhtimiskursuse õppeainetest. Oma teenistuse esimese poole veetis Tony Ühendkuningriigi kaitseministeeriumis erinevatel ametikohtadel, töötades muulhulgas järgmistes valdkondades: teadusuurimused, hanked, poliitikaseisukohtade kujundamine NATO küsimuste kohta, Balkani operatsioonidepoliitika, ELi julgeoleku ja kaitsedimensioon (praegu ÜJKP) ning raketikaitse.

Tonyl on bakalaureusekraad atmosfääri- ja kosmosealases inseneriteaduses ning magistrikraad kaitsesüsteemide inseneriteaduses. Ta on samuti lõpetanud kord aastas toimuva rahvusvahelise koolituskursuse Genfi Julgeolekupoliitika Keskuses.

Autori artiklid

Uudised 01. juuni, 2018

NATO taeva nõrgim koht

Kriisi või sõja puhkedes pole Eesti, Läti ja Leedu võimelised toetama oma õhuruumi viimist NATO-le vajalikku õhukaitseseisundisse, mida liitlaste siia…

Loe rohkem