mai 31, 2021

Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja külastas RKK-d

Svjatlana Tsihhanovskaja
Svjatlana Tsihhanovskaja

Valgevene opositsiooniliider Svjatlana Tsihhanovskaja külastas 31. mail 2021 Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust (RKK), et anda ülevaade Valgevenes toimuvast, sealhulgas poliitvangide olukorrast, rahumeelsete meeleavaldajate massilistest vahistamistest ja ajakirjanike tagakiusamisest, aga ka opositsiooni plaanidest, kuidas saavutada uusi ja õiglasi valimisi riigis.

RKK direktor Indrek Kannik, RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik, RKK teadusjuht Tomas Jermalavičius ja Lennart Meri Konverentsi direktor Eeva Eek-Pajuste arutasid Tsihhanovskajaga, kuidas lääneriigid saaksid senisest enam aidata Valgevene inimesi, kes võitlevad demokraatia eest. Samuti oli kõne all Aljaksandr Lukašenka režiimi vastu kehtestatud sanktsioonide mõju ja Venemaa mõjutustegevus Valgevenes.

Loe ka Tomas Jermalavičiuse hiljutist kommentaari Lukašenka trikkidest (inglise keeles): “EL ja NATO saavad teha ja peaksid tegema palju rohkem, et tugevdada vabaduse ja demokraatia piiril asuvate liitlaste kerksust, ning avaldama Minski režiimile oluliselt suuremat majanduslikku survet. /… / Me peame need turvavööd lõpuks kinni panema. Juba mitu aastat peaks olema selge, et meie julgeolek ei ole enam igav regulaarlend päikselisse paika, vaid hoopis ebaselgesse sihtkohta turbulentsidega teekond, mis muutub aina hullemaks.”

 

Kategooriates: SündmusedSildid: