jaanuar 24, 2022

RKK teise Tallinna stipendiumi pälvis Dr Igor Gretski

Rahvusvahelisel Kaitseuuringute Keskusel on heameel teatada, et meie teine Tallinna stipendiaat on Dr Igor Gretski . Dr Gretski teeb RKK külalisteadurina uurimistööd Eestis 2022. aasta jaanuarist juunini.

Dr Igor Gretskil on laialdased teadmised Venemaa suhetest Ukraina ja Poolaga ning poliitilistest muutustest Kesk- ja Ida-Euroopas. Lisaks uurimistööle RKKs, jätkab ta tööd Peterburi Riiklikus Ülikoolis rahvusvaheliste suhete kooli dotsendina.

RKK käivitas Tallinna stipendiumi 2021. aasta sügisel. Pakume võimalust töötada kuni pool aastat RKKs Tallinnas nii noortele kui ka juba mõned aastad uurimistööga tegelenud teaduritele, kes pühenduvad Venemaa ja selle naabruskonna välis- ja sisepoliitika uurimisele. Tallinna stipendium aitab ka tugevdada RKK sidemeid Sõltumatute Riikide Ühenduse ning Gruusia ja Ukraina teadusasutuste ja mõttekodadega.

RKK esimene Tallinna stipendiaat oli Alona Šestopalova, kes on pärit Ida-Ukrainast, kuid kirjutab Saksamaal, Hamburgi Ülikoolis väitekirja. Šestopalova uuris 2021. aasta sügisel Eestis Venemaa pehmet jõudu ja sihipärast mõjutustegevust.

Kategooriates: Uudised