veebruar 15, 2019

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus uurib Münchenis, kuidas kaitsta Balti riike

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus (RKK) korraldab mainekal Müncheni julgeolekukonverentsil kõrgetasemelise kõrvalürituse, kus uurib kaitse- ja julgeolekupoliitika ekspertidelt, kuidas kaitsta Balti riike.

Homme, 16. veebruaril toimuval julgeolekukonverentsi kõrvalüritusel jagavad arvamusi Eesti kaitseminister Jüri Luik, Leedu välisminister Linas Linkevičius, NATO endine abipeasekretär kaitsepoliitika ja -planeerimise valdkonnas erukindralleitnant Heinrich Brauss ning George G. Marshalli nimelise Euroopa Julgeoleku-uuringute keskuse rahvusvaheliste ja julgeoleku-uuringute kolledži dekaan Andrew Michta.

„Krimmi annekteerimine ja sõda Kagu-Ukrainas sundisid NATO-t kollektiivkaitse lubadust meenutama ning paigutama liitlasväed Balti riikidesse ja Poola. See oli kahtlemata oluline heidutus, millel on olnud märkimisväärne mõju,“ märkis RKK direktor Sven Sakkov, kes suunab arutelu Münchenis. „Venemaa ei ole siiski heitunud ning liitlastel peab olema plaan ka kõige mõeldamatumaks stsenaariumiks. Kus aga jookseb siin piir heidutuse ja provokatsiooni vahel? Kas vajame USA sõjalist kohalolekut Balti riikides?“

Müncheni julgeolekukonverents on viie aastakümne jooksul kasvanud maailma üheks mõjukaimaks rahvusvahelise mõttevahetuse areeniks, kuhu kogunevad ligi poolsada riigi- ja valitsusjuhti, välis- ja kaitseministrit ning arvukalt suurimate rahvusvaheliste organisatsioonide ja tunnustatud mõttekodade esindajaid.

Sel aastal keskendub konverents senise reeglitele põhineva liberaalse maailmakorra purunemisele; Euroopa Liidu rollile julgeoleku ja stabiilsuse taastamisel; suurvõimude USA, Hiina ja Venemaa võimuvõitlusele; uuele võidurelvastumise ohule ning kliima, rände ja tehnoloogia mõjule rahvusvahelises julgeolekus.

Täpsemalt Müncheni julgeolekukonverentsist (15.-17. veebruar 2019): https://www.securityconference.de/en/

Lisainfo RKK kõrvalürituse kohta: Triin Oppi, RKK kommunikatsioonijuht, +372 502 5120, triin.oppi@icds.ee, www.icds.ee

Kategooriates: Uudised