, september 30, 2019

Pool tuhat kõrgemate riigikaitsekursuste vilistlast koguneb esimesele ühisele konverentsile

Kõrgemate riigikaitsekursuste 20. aastapäeva puhul toimub 2. oktoobril Tallinnas Kultuurikatlas esimene riigikaitsekonverents, mis toob kokku pool tuhat vilistlast ehk inimesed, kellel on süvendatud teadmised Eesti kaitse-, julgeoleku- ja välispoliitika kriiside lahendamisest.

Kahe aastakümne jooksul on kursuse läbinud 2100 inimest:

  • omavalitsuste, äriettevõtete ja ühiskondlike organisatsioonide juhid;
  • arstid, ajakirjanikud, haridus- ja kultuuritöötajad;
  • poliitikud, sealhulgas kaks hilisemat peaministrit;
  • kõrgemad sõjaväelased, sealhulgas kaks kaitseväe juhatajat;
  • ligikaudu 100 Riigikogu liiget;
  • üle 400 riigiametniku ja
  • enam kui 300 ettevõtjat.

„Meie vilistlased on inimesed, kes pärast kursusi teavad, kuidas sünnivad Eesti kaitse-, julgeoleku- ja välispoliitika otsused. Veelgi enam, nad on seda omal nahal kogenud, sest kursustel tuleb neil tippametnike, diplomaatide ja oma ala ekspertide juhendamisel lahendada sarnaseid kriisiolukordi kui valitsusel,“ selgitab kõrgemate riigikaitsekursuste juhataja Madis Mikko.

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus korraldab juba rahvusvaheliselt tuntud välis- ja julgeolekupoliitikale pühendatud Lennart Meri konverentsi ning kaitseteemadele keskenduvat ABCD konverentsi. Riigikaitsekonverentsil on rõhk Eestil.

„Riigikaitsekonverents on justkui kursuste vilistlaste üldmobilisatsioon. Soovime, et nad osaleksid rohkem ja julgemalt Eesti riigikaitse arendamisel. Ma olen kindel, et nii saame vältida vigu ja ennetada möödarääkimisi meie ühise kodu kindlustamisel,“ leiab Mikko.

Esimese riigikaitsekonverentsi avab Vabariigi President Kersti Kaljulaid ning lõpetab peaminister Jüri Ratas. Eesti riigikaitset, ohtusid ja kaitsevõimet analüüsivad kaitseminister Jüri Luik, välisminister Urmas Reinsalu, siseminister Mart Helme, riigisekretär Taimar Peterkop, kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu, Riigi Infosüsteemi Ameti peadirektor Margus Noormaa, kaitseväe luurekeskuse ülem Margo Grosberg ning teised juhtivad riigiametnikud ja eksperdid.

Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus korraldab esimest riigikaitsekonverentsi koostöös siseministeeriumi, kaitseministeeriumi ja välisministeeriumiga.

Lisainfo:
Madis Mikko, kõrgemate riigikaitsekursuste juhataja, madis.mikko@icds.ee, +372 518 8281

Meediakontakt:
Triin Oppi, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse kommunikatsioonijuht, triin.oppi@icds.ee, +372 502 5120

Kategooriates: Sündmused, Uudised