detsember 4, 2019

NATO Engages 2019 Londonis: NATO vajab ausat arutelu

NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO Engages 2019 koverentsil Londonis. Foto: MSC/Michael Kuhlmann
NATO peasekretär Jens Stoltenberg NATO Engages 2019 koverentsil Londonis. Foto: MSC/Michael Kuhlmann

„NATO peamised ülesanded on jätkuvalt kollektiivkaitse, kriisihaldus ja ühine julgeolek. See on komplektmenüü, mitte à la carte valik,“ kommenteeris Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) direktor Sven Sakkov alliansi hetketervist ja tulevikku üritusel „NATO Engages: Innovating the Alliance“, mis peeti NATO n-ö kodus Londonis enne alliansi liidrite kohtumist 2019. aasta detsembris.

NATO Engages 2019 tõi Westminster Central Hall’i kokku umbes 1600 inimest, nende seas poliitikakujundajad, mõttekodade liikmed, ülikoolide teadurid ja arvamusliidrid, kellest üle poole olid alla 30-vanused noored.

Konverentsi laiendatud aruteludel käsitleti NATO elujõulisust ja tulevikku ning uuriti, kuidas allianss saab hakkama geopoliitilise ebakindluse, muutuvate ohtude ja uute võimalustega.

Eesti kaitseminister Jüri Luik osales arutelul NATO eesliini julgeolekust. „Kui me oleme oma sõnumites ja tegevustes järjekindlad, on Venemaa oht meile madal. Aga kui me oleme nõrgad, ebakindlad ja eriarvamustel, siis on oht vägagi reaalne,“ märkis kaitseminister.

NATO Engages 2019 korraldasid Atlantic Council, GLOBSEC, Royal United Services Institute, King’s College Londonis ja Müncheni Julgeolekukonverents. Partneriteks NATO Avaliku Diplomaatia osakond ja Suurbritannia valitsus. RKK-l oli au olla konverentsi institutsionaalne partner.

Siit leiad terve konverentsi videosalvestuse, saad lugeda ülevaadet ja tutvuda fotogaleriiga.

 

Kategooriates: Sündmused