aprill 17, 2019

Lennart Meri konverents toob Tallinnasse praegused poliitkakujundajad ja noored tulevikutegijad

Lennart Meri konverents (LMK) 2019 pealkirjaga „Üks minevik, mitu tulevikku“ toimub Tallinnas 17.-19. mail. Välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitika üle arutlevad nii praegused riigijuhid, poliitikakujundajad ja tuntud mõttekodalased kui ka noored tulevikutegijad kogu maailmast.

LMK-l astuvad üles Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid, Gruusia president Salome Zurabishvili, president Toomas Hendrik Ilves, Saksa Liitvabariigi kaitseminister Ursula von der Leyen, Slovakkia välisminister Miroslav Lajčák ning mitmed teised välis- ja kaitseministrid.

Aruteludes osalevad teiste seas Levada keskuse juht Alexey Levinson, Boris Nemtsovi Fondi asutaja Žanna Nemtsova, autor Oliver Bullogh, Atlantic Councili teadur Alan Riley, Robert Boschi Fondi teadur Constanze Stelzenmüller, Forbesi poolt eelmisel aastal 30 mõjukaima alla 30-aastase poliitikakujundaja hulka valitud Stand Up for Europe liikumise asutaja Akilnathan Logeswaran ning Euroopa Välissuhete Nõukogu teadur ja sel aastal Müncheni julgeolekukonverentsil John McCaini väitekirja auhinna pälvinud Ulrike Franke.

LMK direktor Eeva Eek-Pajuste sõnul on sellel aastal eriline tähelepanu just noortel ja tulevikul: „Tänased noored tegijad on 10-15 aasta pärast maailma võimuhoobade liigutajad, aga nende väärtushinnangud, ellusuhtumine ja tõeskpidamised kujunevad välja praegu. Ühiskonnas tekkivate uute trendide hoomamiseks on meist tark mitte ainult lasta neil rohkem kõneleda, vaid ka ise neid rohkem kuulata ja kuulda võtta.“

Vaid nädal enne Euroopa Parlamendi valimisi uurib LMK põhjusi, miks rahvas tunneb võimust võõrandumist ning on aldis populismile ja äärmuslikele ideedele. Aastal, mil NATO tähistab Põhja-Atlandi leppe 70. aastapäeva on transatlantilised suhted ohus, kuid samas eluliselt olulised. USA poliitilised valikud valmistavad muret liitlastele ja rõõmustavad vastaseid. Hiina, Venemaa, Iraani ja Saudi-Araabia ambitsioonid seavad läänemaailma ette uusi väljakutseid. Küberdžungel ja infoühiskond soosivad konflikte. Need on vaid osa LMK teemavalikust sel aastal.

Lennart Meri, kelle 90. sünniaastapäeva sel aastal tähistatakse, on öelnud „Euroopal on üks minevik, kuid lõputu arv tulevikke.“ Märkimaks president Meri pärandi kestmist välis- ja julgeolekupoliitilises mõtlemises, on konverentsi enda ja paneelarutelude pealkirjad seekord valitud tsitaatidena tema kõnedest.

LMK 2019 algab 17. mai pärastlõunal ja lõpeb 19. mail, täpsem päevakava avalikustatakse mai alguses. Toimumiskoht on Radisson Blu Sky hotell Tallinna kesklinnas. Töökeel on inglise keel ning osalemine kutsetega. Konverentsi avalikke arutelusid saab jälgida veebiülekande vahendusel konverentsi kodulehel: lmc.icds.ee/

 

Akrediteeritud ajakirjanikel on võimalik osaleda kõigil avalikel paneelaruteludel. Hommiku- ja õhtusessioonid toimuvad Chatham House reegli alusel ning neile on ligipääs piiratud.

Registreerumiseks täitke palun veebiankeet hiljemalt 6. mail: eu.eventscloud.com/200187663

 

Lennart Meri Konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koos Lennart Meri Sihtasutusega.

 

Meediakontakt:

Maris Hellrand

media@icds.ee

Tel: 56201118

Facebook: ICDS.Tallinn

Twitter: @ICDS_Tallinn

#LennartMeriConference2019

lmc.icds.ee/

 

Kategooriates: Uudised

Kommentaarid puuduvad.


Lisa kommentaar