, oktoober 4, 2019

Esimene riigikaitsekonverents: meie ohud, kaitsevõime ja lai riigikaitse

Kõrgemate riigikaitsekursuste juhataja Madis Mikko ja president Kersti Kaljulaid. Foto: Arno Mikkor

„Me panustame pidevalt 5% riigieelarvest sellise Kaitseväe arenguks, mis on valmis sõtta minema mitte kunagi tulevikus, vaid vajadusel kohe täna õhtul. Kas on loogiline eeldada, et kui Kaitsevägi peab olema valmis sõtta minema piltlikult öeldes täna, siis ülejäänud riigi ja ühiskonna jaoks võiks seesama kriis kohale jõuda alles aastate pärast, mõnel tulevasel riigieelarve strateegia perioodil?“ küsis president Kersti Kaljulaid esimese riigikaitsekonverentsi avasõnavõtus.

President Kaljulaid rõhutas enesekindluse olulisust: „Oleme pagana enesekindlad.“ Tema hinnangul võiks kogu Eesti ühiskond olla valmis ennast kaitsma, nii tõuseks enesekindlus veelgi. „Enesekindlat rahvast on palju raskem rünnata,“ märkis president ning lisas, et Eestil on vaja reaalset valmisolekut, üks pusletükk ei loo tervikpilti.

Kõrgemate riigikaitsekursuste 20. aastapäeva puhul vilistlastele korraldatud esimene riigikaitsekonverents koosnes kolmest aruteluringist: meid mõjutavad ohud, Eesti kaitsevõime rahvusvahelises kontektis ja lai riigikaitse.

Jätka ülevaate lugemist, vaata fotogaleriid

Kategooriates: Sündmused, Uudised

Kommentaarid puuduvad.


Lisa kommentaar