september 13, 2022

Eesti Välispoliitika Instituudiga on liitunud kaks uut teadurit

Rüüt Kaljula, Kristi Raik ja Ivan U. K. Klyszcz. September 2022, RKK.
Rüüt Kaljula, Kristi Raik ja Ivan U. K. Klyszcz. September 2022, RKK.

Eesti Välispoliitika Instituudil on rõõm teatada, et meie meeskonnaga on liitunud kaks uut eksperti — teadur Ivan Ulises Kentros Klyszcz ja nooremteadur Rüüt Kaljula.

Kristi Raik, RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor: “Nii Venemaa kui ka Hiina vastanduvad tugevalt Lääne demokraatiale ja reeglitel põhineva rahvusvahelise korraga. Ivani asjatundlikkus Venemaast ja Rüüti teadmised Hiinast annavad meile olulist lisajõudu, et mõista nende kahe riigi välispoliitilisi huvisid ja siseriiklike arenguid. Mul on hea meel tervitada EVI tiimi uustulijaid.”

Ivan Ulises Kentros Klyszcz, RKK Eesti Välispoliitika Instituudi teadur: “Mul on au liituda suurepärase EVI/RKK meeskonnaga. Teadurina panustan instituudi tegevusse oma uurimistööga Venemaa välis- ja sisepoliitikast. Eelkõige pööran tähelepanu Venemaa ettevõtmistele maailma lõunapoolsetes riikides ning omakorda sellele, kuidas need tegevused mõjutavad Euroopat. Need on olulised teemad ja mul on hea meel nende kallal töötada olles osa sellest silmapaistvast instituudist.”

Rüüt Kaljula, RKK Eesti Välispoliitika Instituudi nooremteadur: “EVI-ga liitumine on minu jaoks rõõm. Oma uurimistöös keskendun ma Hiina sise- ja välispoliitikale, Eesti-Hiina suhetele, Hiina mõjutustegevusele ning Ida-Aasia suhetele. Hiina tõus globaalsel areenil avaldab tugevat mõju nii Eestile kui ka Euroopale, mistõttu vajab see teema akadeemiliste ringkondade poolt üha suuremat tähelepanu. Mul on hea meel, et saan osaleda selle suurepärase teadusasutuse töös ning saan aidata kaasa Hiina tegevuse teadvustamisele.”

Ivan U. K. Klyszcz on Poola-Mehhiko päritolu Tartu Ülikooli doktorant. Tal on kaks magistrikraadi, millest üks on omandanud Glasgow’ ja teine Tartu Ülikoolis. Lisaks on ta ennast täiendanud Venemaal ja Mehhikos. Tartu Ülikoolile esitatud doktoritöös annab ta ülevaate, mis käsitleb riigisiseste vägivaldsete konfliktide mõju rahvusvahelistele suhetele Põhja-Kaukaasia Venemaa föderaalsubjektide näitel. Tema uurimishuvide hulka kuuluvad ka Venemaa välispoliitika ja Euraasia territoriaalne autonoomia.

Rüüt Kaljula liitus Eesti Välispoliitika Instituudiga augustis pärast kuuajalist õppepraktikat. Tema uurimistöö keskendub Hiina sise- ja välispoliitikale, Eesti-Hiina suhetele, Hiina mõjutustegevusele ja Ida-Aasia suhetele. Rüüt on omandanud bakalaureusekraadi Mainori kõrgkoolist (cum laude) ning täiendanud oma teadmisi Tallinna Tehnikaülikoolis Ettevõtte rahanduse erialal. Lisaks on ta õppinud Taiwani Riiklikus Teadus- ja Tehnikaülikoolis (NTUST) ning Riiklikus Taiwani Pedagoogikaülikoolis (NTNU). Rüüt on omandanud kogemusi töötades pangandussektoris ja ka tõlkijana. Hetkel õpib ta Tallinna Ülikoolis Aasia ühiskondade erialal.

Kategooriates: Uudised