jaanuar 18, 2019

Ben Hodges ja James Sherr liitusid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega (RKK) liitus koosseisuvälise teadurina endine USA Euroopa maaväe juhataja ja Euroopa Poliitika Analüüsi Keskuse (CEPA) strateegiline ekspert erukindralleitnant Ben Hodges. Lisaks alustas RKK juures tegutsevas Eesti Välispoliitika Instituudis tööd tunnustatud Venemaa ja Ukraina ekspert James Sherr.

Hodges oli USA maaväe juhataja Euroopas aastatel 2014-2017. Lisaks mitmetele ametikohtadele Euroopas on ta teeninud Iraagis, Afganistanis ja Koreas. RKK-s pühendub Hodges NATO idatiiva sõjalise tugevdamise analüüsile.

“Ben Hodges on legend. Ta oli USA Euroopa maaväe juhataja meie kontinendi julgeolekule murrangulistel aastatel, kui Venemaa annekteeris Krimmi ja alustas siiani kestvat sõjategevust Ida-Ukrainas. Väsimatu pealehakkamisega Hodges aitas muuta NATO kohaololeku alliansi idaaladel retoorikast tegelikkuseks, pööras tähelepanu Suwalki koridorile ja vajadusele suurendada liitlasvägede liikumisvabadust Euroopas, ” rääkis RKK direktor Sven Sakkov.

James Sherr on alates 1990. aastatest olnud lähedalt kursis Lääneriikide valitsuste Venemaa välis-, kaitse- ja julgeolekupoliitikaga ning ta on nõustanud Ukraina kaitse- ja julgeolekustruktuure. „Sherri tugevus on just selles, et ta on nii pikalt Venemaa ja Ukraina arengutesse süüvinud ning mõistab Venemaal toimuvaid allhoovusi,“ märkis Sakkov.

Sherr jätkab lisaks Eesti Välispoliitika Instituudi vanemteaduri tööle tegevust mõttekojas Chatham House, Statecraft Instituudis ja Razumkovi Keskuses.

Kategooriates: Uudised