, oktoober 24, 2019

Balti kaitsekonverents 2019 toob Tallinnasse uute tehnoloogiate tipptegijad

Kuidas uued tehnoloogiad nagu tehisintellekt ja mehitamata sõidukid muudavad kaitsevõimet ja heidutust, analüüsivad NATO liitlased, Euroopa kaitseeksperdid ja kaitsetööstuse esindajad 29.-30. oktoobril 2019 Tallinnas 13. Balti kaitsekonverentsil (Annual Baltic Conference on Defence, ABCD).

Konverentsi juhatavad 29. oktoobri õhtul sisse Eesti kaitseminister Jüri Luik ja Prantsusmaa kaitseminister Florence Parly. 30. oktoobril avab arutelud Eesti president Kersti Kaljulaid ning pärastlõunal on peaesineja USA kaitseministeeriumi kaitsepoliitika aseminister John C. Rood.

“Uued tehnoloogiad on haaranud maailma kui hiidlaine: tehisintellektist ja 5Gst liitreaalsuse ja mehitamata sõidukiteni. Muutused on väga ulatuslikud ja kiired,” selgitab Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse teadusjuht ja ABCD 2019 konverentsi eestvedaja Tomas Jermalavičius. “Suurima mõjuga on tehisintellekt. Tulevikus võib tehisintellekt olla otsustav pöördepunkt, mis muudab sõja kulgu.”

90 potsenti maailma tehnoloogiaettevõtetest asuvad Aasias või USAs. Euroopa keskendub suuresti Venemaa ohule, samal ajal kui Hiina arendab jõuliselt sõjatehnoloogiat. Läänel on aga jätkuvalt parimad teadlased ja tingimused maailmaklassi teadus- ja arengutöö kasvulavaks.

ABCD 2019 uurib, kuidas NATO ja Euroopa Liit näevad tehisintellekti tulevikku, milline roll on inimestel tehisintellekti juhitud keskkonnas, millised eetilised küsimused vajavad lahendamist tehisintellekti kasutamisel. Kuidas tsiviil- ja militaarsektor saavad paremini jõude ühendada ning kuidas väikeriigid nagu Eesti, Läti ja Leedu tugevdavad kaitsevõimet ja heidutust uute tehnoloogiate toel.

Olukorda analüüsivad ja lahendusi pakuvad teiste seas Euroopa Kaitseagentuuri asejuht Olli Ruutu, NATO asepeasekretär Giedrimas Jeglinskas, NATO juhtivteadlane Bryan Wells, tunnustatud drooniekspert Ulrike Franke Euroopa Välissuhete Nõukogust, Uue Ameerika Julgeolekukeskuse vanemteadur Martijn Rasser ning mõttekoja Carnegie Europe direktor Tomáš Valášek. Konverentsi sisu, kava ja kõigi esinejatega saab tutvuda siin.

Iga-aastane ABCD konverents toob 13. korda kokku Balti riikide liitlased ja partnerid, et arendada ühist strateegilist mõtlemist kaitsevaldkonnas. Sellel aastal kannab konverents peakirja “Disruptive Technologies for Strategic Superiority: Can the West Win the Defence Technology Race?”.

Konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koostöös kaitseministeeriumi, sõjavarustuse ja tööstuse koostöövõrgu ASERA ning Konrad Adenaueri Fondiga. ABCD 2019 toetajad on Nammo, Milrem Robotics, Eurospike, Saab, Kongsberg, BAE Systems, Milrem LCM, DefSecIntel ja Threod Systems.

Kategooriates: Sündmused, Uudised

Kommentaarid puuduvad.


Lisa kommentaar