Tomas Jermalavičius

Teadusjuht / teadur

Tomasel on bakalaureusekraad politoloogias Vilniuse Ülikoolist, magistrikraad sõjauuringutes Londoni King’s College’ist ja magistrikraad (MBA) ärijuhtimise alal Liverpooli Ülikoolis.

Enne RKK-ga ühinemist töötas Tomas Balti Kaitsekolledžis (BALTDEFCOL): esmalt oli ta kolledži kaitseuuringute instituudi asedirektor (2001−2004) ja hiljem kolledži dekaan (2005−2008). Täites dekaani kohuseid, oli ta ka ajakirja „Baltic Security and Defence Review” toimetaja. BALTDEFCOLis töötades pidas ta loenguid ja avaldas artikleid strateegia, sõjandusteooria, kaitsepoliitika ja tsiviil-militaarsuhete kohta. Tomas on osalenud Tartu Ülikooli Euroopa Kolledži siirdeuuringute programmis Prometheus, Leedu Sõjaakadeemia militaardiplomaatia kraadiõppeprogrammis sõjauuringute alal ja Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia (ENTA) projektides. Aastatel 1998−2001 ja 2005. aastal töötas Tomas Leedu kaitseministeeriumi kaitsepoliitika- ja planeerimise osakonnas. 1998. aasta lõpus ja 1999. aasta alguses töötas ta teadurina Rootsi Kaitseuuringute Agentuuris (FOA, praegu FOI).

RKK-s on Tomase uurimisvaldkondadeks kaitsepoliitika ja -strateegia, Balti piirkonna julgeolek ja kaitsekoostöö, kujunemisjärgus murranguliste tehnoloogiate mõju julgeolekule ja kaitsele ning energiajulgeolek ja ühiskonna kerksus.

Autori artiklid

Sündmused 09. veebr., 2017

Seminar „Libauudised“

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuses toimus 9. veebruaril koostöös Välisministeeriumiga disinformatiooni teemaline seminar „Libauudised“. Põhiliste teemadena käsitleti kremlimeelset disinformatiooni, selle eesmärke ja…

Loe rohkem