Merili Arjakas

Diplomaatia peatoimetaja / nooremteadur

Merili on Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse nooremteadur ning ajakirja Diplomaatia peatoimetaja. Ta keskendub Euroopa Liidu ja Euroopa riikide uurimisele. Ennekõike huvitab teda sise- ja välispoliitiliste tegurite koosmõju riiklikule poliitikale ning omakorda selle mõju ühiskondadele Euroopas ja Lähis-Idas.

Merili on töötanud välisuudiste ja taskuhäälingute toimetajana Postimehes ning läbinud praktika Euroopa Poliitikaanalüüsi Keskuses (Center for European Policy Analysis) Washington DC-s ja Eesti alalises esinduses ÜRO Inimõiguste Nõukogus Genfis.

Tal on uusima ajaloo bakalaureusekraad cum laude ja rahvusvaheliste suhete magistrikraad cum laude Tartu ülikoolist. Lisaks on ta süvenenud Iisraeli-Palestiina konflikti eripäradesse Heebrea ülikoolis Jeruusalemmas ja USA välispoliitikasse George Masoni ülikoolis Virginias.

Autori artiklid

Uudised 19. jaan., 2023

Uues kuues Diplomaatia

Diplomaatia hakkab oma artikleid avaldama ainult veebis. Nii saame Eesti välis- ja julgeolekupoliitikale olulisi teemasid kajastada operatiivsemalt ning pakkuda lugejale…

Loe rohkem