mai 12, 2007

30. mail kl. 12.00 toimus Riigikogus

Parlamentidevahelise Liidu (IPU) ja Genfi Relvajõudude Demokraatliku Kontrolli Keskuse (DCAF) koostöös väljaantud raamatu „Julgeolekusektori parlamentaarne järelvalve: Põhimõtted, mehhanismid ja praktika”

Parlamentidevahelise Liidu (IPU) ja Genfi Relvajõudude Demokraatliku Kontrolli Keskuse (DCAF) koostöös väljaantud raamatu „Julgeolekusektori parlamentaarne järelvalve: Põhimõtted, mehhanismid ja praktika” eestikeelse tõlke esitlus Riigikogu uuele koosseisule.
Julgeolekusektori loomupärane iseloom ja dünaamika on tõhusale parlamentaarsele järelevalvele tõsiseks väljakutseks. Parlamendiliikmete töö muudavad äärmiselt keeruliseks julgeolekusektori tihtipeale väga tehniliste küsimuste mitmekesisus, julgeolekutöötajate arvukus ja organisatsiooniline korraldus ning sagedased salastatuse nõuded, eeskirjad ja tavad ning seepärast peavad nad kasutama sõltumatute uurijate ja ekspertide abi.
Ürituse eesmärgiks oligi selgitada ning aidata Riigikogu uuel koosseisul mõista nende olulist rolli järelvave teostajana julgeolekusektori üle.
Sama päeva pärastlõunal toimus Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses  raamatuesitlusele järgnev seminar, kus arutati põhjalikumalt raamatus „Julgeolekusektori parlamentaarne järelvalve: Põhimõtted, mehhanismid ja praktika” väljapakutud ideid ning  nende rakendamisega seotud küsimusi.
Seminari viis läbi, DCAF-i asedirektor Dr. Philipp Fluri.

Kategooriates: Sündmused