oktoober 16, 2020

Uus Lennart Meri Konverentsi vestlussari

Lennart Meri Konverentsi ei pea ootama kevadeni. Järgmiste kuude jooksul toome kõigi huvilisteni tunnustatud välis- ja julgeolekupoliitika mõtestajate arutelud päevakajalistel teemadel uues Lennart Meri Konverentsi vestlussarjas.

“Ootame arvamusliidritelt avatud kaartidega ja otsest mõttevahetust. Nende vaatenurki ja kogemust, võimalikke lahendusi probleemidele ning ühisosa otsimist,” selgitab RKK Lennart Meri Konverentsi direktor Eeva Eek-Pajuste. “Ma loodan, et need vestlused aitavad mõtestada tänapäeva keerulist maailma, aga tekitavad ka küsimusi.”

 

Identiteedi erinevad paled ja poliitika tänapäeval

Esimeses vestluses “Identiteedi erinevad paled ja poliitika tänapäeval” keskenduvad endine president ja Lennart Meri Konverentsi esimene patroon Toomas Hendrik Ilves ning Stanfordi Ülikooli Freeman Spogli Instituudi vanemteadur, professor Francis Fukuyama identiteedi ja selle mõju erinevatele aspektidele maailmas: Ameerika Ühendriikides, Ühendkuningriigis, Saksamaal, Ukrainas, Valgevenes jne.

Professor Fukuyama sõnul on identiteet möödapääsmatu, kuid kuidas tagada, et see oleks lahendus, mitte probleemide allikas? Kuidas mõista identiteeti ajal, mis on kantud hirmust ja vihast? Kas identiteedi abil võiks peatada demokraatlike institutsioonide lagunemist? Kuidas on identiteeti erinevaid palesid mõtestatud varasemalt?

Sarja uutest vestlustest anname teada sotsiaalmeedias Twitteris (@ICDS_Tallinn, teemaviide #LMC_Talks) ja Facebooki (@ICDS.Tallinn) vahendusel. Kõik tulevased vestlused leiab ka Lennart Meri Konverentsi kodulehelt.

Kategooriates: Uudised