Rahvusvahelisel Kaitseuuringute Keskusel on rõõm teatada, et meie kollektiiviga on ühinenud kaks uut praktikanti. Tere tulemast, William Runkel ja Maka Kevlishvili! Istusime korraks nendega maha ja uurisime, milline on noorte taust ning ootused praktikaajale.
William Runkel on Ameerika Ühendriikidest pärit magistritudeng, kelle uurimisvaldkond on Venemaa. Jaanuari keskpaigast tööd alustanud Runkel toimetab RKK-s kuni märtsikuu lõpuni.
Gruusiast pärit Maka Kevlishvili saabus Eestisse juba eelmise aasta sügisel ning ta õpib Eesti Diplomaatide Koolis. Kevlishvili on pikalt töötanud oma koduriigi kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonnas ja sellest kogemusest saab tuge ka RKK kommunikatsioonitiim.
“Olen Tartu Ülikooli rahvusvaheliste suhete magistriastme tudeng, kes õpib paralleelselt ka Londoni University College’is Venemaa välispoliitikat. Venemaa riigi välisasjade vastu tunnen suurt huvi, ühtlasi õpin ka vene keelt. Eelkõige huvitab mind, millist ohtu kujutab Venemaa lääneriikide ja lääneliitlaste tulevikule. Sellest tulenevalt olen varem elanud ja töötanud Thbilisis, mis omakorda mõjutas kirjutama magistritööd Türgi-Abhaasia suhetest ning selle järelmitest Venemaa võimuprojektsioonile Kaukaasias. Pärast kraadi omandamist soovin alustada tööd USA välisministeeriumis.
“Olen alates 2022 aasta oktoobrist Eesti Diplomaatide Kooli tudeng. Minu huvialas on rahvusvahelised suhted ja Euroopa Liidu integratsioon. Tööd RKK-s alustan suure põnevusega. Usun, et siinne praktika annab mulle suurepärase võimalus teha koostööd Eesti tippteaduritega.
Minu akadeemiline teekond hõlmab bakalaureusekraadi ajakirjanduses, magistriastmes õppisin sotsioloogiat. Olen läbinud ka USA valitsuse riikliku julgeoleku ja avaliku poliitika programmi ning strateegilise kommunikatsiooni erikoolituse. Selle pinnalt ning oma seitsmeaastase töökogemusega pealt usun, et suudan enesetäiendamise kõrval seada ka uusi karjäärisihte, millele kindlasti on toeks praktika RKK-s. Hiljuti pälvisin Ühendkuningriigi välisasjade, Rahvaste Ühenduse ja arengubüroo ning sõjauuringute osakonna projekti kaudu stipendiumi, mis võimaldab mul asuda Londoni King’s Colleg’is õppima strateegilist kommunikatsiooni.”