september 9, 2022

RKK/EVI ja Clingendael tihendavad koostööd

Clingendael kuulub Lääne-Euroopa Top 5 mõttekodade hulka.
Clingendael kuulub Lääne-Euroopa Top 5 mõttekodade hulka.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse direktor Indrek Kannik ning Clingendaeli Venemaa ja Ida-Euroopa Keskuse koordinaator Bob Deen allkirjastasid kahe mõttekoja vahelise vastastikuse mõistmise memorandumi. Memorandumis märgitakse, et mõlema institutsiooni soov on edendada kahepoolset koostööd ja häid suhteid ning jagada kontaktide võrgustikku.

Kristi Raik, RKK Eesti Välispoliitika Instituudi direktor: “Venemaal ja Ida-Euroopas toimuvate arengute valguses on Clingendaeli ja RKK vahelise koostöö tihendamine väga ajakohane algatus. Venemaa sissetung Ukrainasse on loonud uue geopoliitilise reaalsuse. Peame tugevdama arutelusid erinevate Euroopa riikide julgeolekuekspertide vahel, et leida viis kuidas kõige paremini tagada Euroopa kaitstus.”

Bob Deen, Clingendaeli Instituudi vanemteadur ning Venemaa ja Ida-Euroopa Keskuse koordinaator: “Clingendaeli Instituudil on hea meel asuda RKK-ga koostööle. Teie ekspertidel on laialdased teadmised Venemaast ja Ida-Euroopast, ent vastastikust huvi pakkuvaid teemasid on veelgi. Meie partner mõttekodade võrgustik on meie jaoks äärmiselt väärtuslik, mitte ainult meie teadusprojektide jaoks, vaid ka selleks, et pidada püsivat dialoogi teiste ELi riikide ja ELi kandidaatriikide ekspertidega”.

Hollandis asuv Clingendaeli Instituut on üks juhtivaid mõttekodasid Euroopas ja tuntud üle kogu maailma.

RKK direktor Indrek Kannik, Clingendaeli Venemaa ja Ida-Euroopa Keskuse koordinaator Bob Deen ja Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik.

 

Kategooriates: Uudised