august 12, 2021

Praktikandid panustavad RKK uurimistöösse

ICDS Interns 2021
Praktikandid RKK kontoris Tallinnas: Miguel, Lorenzo, Giulia, Anniki ja Will.
Praktikandid RKK kontoris Tallinnas: Miguel, Lorenzo, Giulia, Anniki ja Will.

RKK tervitab rõõmuga praktikante, kes sel suvel panustavad keskuse teadustöösse. Tere tulemast William, Giulia, Miguel, Lorenzo, Anniki, Kornelija ja Ladislav!

William Watson on Texase A&M ülikooli tudeng. Tema huvi Baltimaade julgeoleku ja NATO vastu oli RKK-le suureks abiks. Willi peatselt ilmuv artikkel Balti õhukaitsest, tema panus Balti piirkonna julgeolekukeskkonna analüüsi ja abi Diplomaatia toimetamisel on mõned näited tema heast tööst.

Giulia Prior ja Miguel Sainz de Vicuña omandavad magistrikraadi Erasmus Munduse julgeolekualases kraadiõppeprogrammis, mis ühendab Glasgow, Dublini, Trento ja Praha ülikoole. RKK on üks programmi partnereid ja pakub alates 2017. aastast tudengitele praktikabaasi.

Giulia on Itaaliast. Tema akadeemiline kirg on Arktika, ent ta on panustanud ka meie 5G ja AI kaitsesektoris kasutamise uuringutesse. Miguel on Hispaaniast ja teda huvitab energiajulgeolek, nii on ta rõõmuga kaasa aidanud meie projektidele, mis on seotud vesiniku- ja tuumaenergia teemadega geopoliitikas. Nad koos kirjutasid suurepärase analüüsi, mida võiks Baltikum õppida Hispaania ja Itaalia õppetundidest Vahemere migratsioonikriisis, mille varsti avaldame.

Itaaliast pärit Lorenzo Crippa on rahvusvahelise julgeoleku eriala tudeng ülikoolis Sciences Po Paris. Tema on kõige hiljutisem lisandus meie meeskonda, ja jääb meiega aasta lõpuni. Vene keele valdaja ja Venemaa välis- ja julgeolekupoliitika tundjana panustab ta RKK Vene-suunalistesse uurimisprojektidesse ja ürituskorraldusse.

Anniki Mikelsaar on eestlanna, kes on lõpetanud Sciences Po Paris ja asub sel sügisel edasi õppima Inglismaal London School of Economics and Political Science’s. Anniki on Välispoliitika Instituudi uurijaid aidanud uurimistööga Aasia ja Vaikse ookeani suunal, mis on üks meie prioriteetseid uurimissuundi.

*

Lisaks on meil kaks koosseisuvälist praktikanti, kelle töö ja panus meie projektidesse on meie jaoks sama nähtav ja oluline.

Kornelija Žilionytė, leedulannast juuratudeng Maastricht ülikoolist aitab kaasa robotrelvasüsteemide arendusega tegelevas projektis.Ta leidis mitmeid olulisi juriidilisi vaatenurki, mis mõjutavad projekti tulemusi.

Ladislav Charouz, Yale’i ülikooli tudeng Tšehhist ja osaajaga analüütik Euroopa väärtuste keskuses Prahas, on meid aidanud uurimistööga Vene huvidest ja tegevustest Lähis-Idas ja Põhja-Aafrikas. Hiina keele valdajana panustab ta ka EVI Hiina-suunalisse uurimistöösse.

 

 

Kategooriates: Uudised