september 2, 2021

Lennart Meri konverents toob Tallinnasse tipptasemel globaalse julgeolekudebati

Homme, 3. septembril algab Lennart Meri konverents, mis toob nädalavahetuseks Tallinnasse keerukaid päevakajalisi välis- ja julgeolekuküsimusi arutama riigijuhid, poliitikakujundajad, kõrged sõjaväelased, akadeemikud ja analüütikud nii lähinaabrusest kui kaugematest maailmanurkadest.

14. korda toimuv konverents kannab sel aastal pealkirja „Täna naabri, homme Sinu mure“ ning tuleneb Rooma poeedi Horatiuse ütlusest: „Sest Sinu asi on hädaohus, kui naabri maja põleb.”

“Ajal, mil üleilmsete hädade nagu koroonaviiruse pandeemia, kliimamuutused ja vaesus lahendus näib olevat enesesse tõmbumine ning kilpkonna meetodil võitlemine kokkuhoidmise ja ühenduste loomise asemel, on see aegadetagune tarkus igati päevakohane seeme aruteludeks,” leiab Lennart Meri Konverentsi direktor Eeva Eek-Pajuste.

Konverents keskendub päevakajalistele teemadele nagu valimiste-eelne olukord Venemaal, sõjas vaevlev Ukraina, arengud Valgevenes, Läänemere muutuv julgeolekukeskkond, sisekaemustes uut hingamist leida püüdev Euroopa Liit, Atlandi-üleste suhete keerdkäigud ja NATO strateegilised valikud.

„Kuid meie piirkonna naabriteks on saanud ka India, Afganistan, Lähis-Ida, Kesk-Aasia, Arktika ja Lääne-Balkan – nendegi mured on meie mured. Lisaks vaba maailma põhimõttelised mured aina teravnevas vastasseisus autoritaarsete jõududega,“ märgib Pajuste.

Lennart Meri konverentsil võtavad teiste seas sõna Eesti president Kersti Kaljulaid ja peaminister Kaja Kallas, Läti president Egils Levits, Euroopa Komisjoni asepresident Margaritis Schinas, Euroopa Liidu välisteenistuse peasekretär Stefano Sannino, NATO asepeasekretär Baiba Braže, Poola kaitseväe juhataja kindral Rajmund Andrzejczak ning mitme riigi välisministrid ja kõrged riigiametnikud.

Mõttevahetusi sütitavad teiste seas hinnatud filosoof Yascha Mounk ning kirjanik ja endine diplomaat Vikas Swarup, tuntud Venemaa mõtestajad ja uurivad ajakirjanikud, Valgevene ja Ukraina analüütikud, Lähis-Ida asjatundjad ning ühiskondi muutvate lahenduste loojad, näiteks Saksamaa juhtiv tehismõistuse ja robootika ekspert Sabina Jeschke.

Täpsema konverentsi päevakava, esinejate tutvustused ja avalike arutelude otseülekanded leiab ürituse kodulehelt.

Konverentsi töökeel on inglise keel.

Lennart Meri Konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koos Lennart Meri Sihtasutusega. 2021. aasta konverentsi koostööpartnerid ja toetajad on kaitseministeerium, välisministeerium, riigikantselei, Avatud Ühiskonna Fondid, Elering, Rail Baltica, NATO avaliku diplomaatia osakond, Swedbank, Konrad Adenaueri Fond, Alexela, Saab, Tallinna linn, USA saatkond Eestis, Balti-Ameerika Vabaduse Fond, BAE Systems, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Cybernetica, Tallinna lennujaam ja Hyundai.

 

Meediakontakt:

Triin Oppi

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse kommunikatsioonijuht

Tel: +372 502 5120

E-post: [email protected]

https://lmc.icds.ee/

#LennartMeriConference2021

Kategooriates: Uudised