oktoober 19, 2022

Eesti Välispoliitika Instituut RKKs uurib koostöös Tallinna Ülikooliga Hiina mõjutustegevust

Septembris korraldas Tallinna Ülikool koos Eesti Välispoliitika Instituudiga (EVI) intensiivkursuse Hiina Kommunistliku Partei (HKP) mõjutustegevusest välismaal. Eesti Välisministeeriumi rahastatud projekti eesmärk on aidata kaasa Eesti akadeemilise kogukonna võimekuse suurendamisele Hiina poliitilise mõjutustegevuse uurimisel. Üha kasvava tähtsusega teemat vaadeldi nii riiklikust, piirkondlikust kui ülemaailmsest aspektist.

Kursus andis õpilastele ainulaadse võimaluse saada uusi teadmisi valdkonna juhtivatelt ekspertidelt. Teadurid Jichang Lulu ja Alex Joske on tuntud Hiina eksperdid, kes jagasid oma teadmisi Hiina poliitilisest süsteemist ja kommunistliku partei toimimisest. Kahenädalane intensiivkursus õppisid tudengid, kuidas uurida Hiina ettevõtete ja organisatsioonide tausta. See on oskus, mis on tänapäeva maailmas muutumas aina olulisemaks.

Üks osalejatest oli EVI nooremteadur Rüüt Kaljula. Kursuse läbisid ka Säde Liis Nelke ja Kärt Koppel, keda on meil hea meel tervitada kui uusi RKK/EVI-i praktikante. Nelke ja Koppel panustavad EVI tegemistesse kuni novembri lõpuni, aidates meil süveneda Hiina uurimisvaldkonda.

Kärt Koppel, Rüüt Kaljula ja Säde Liis Nelke. Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus, oktoober 2022.

Säde Liis Nelke on Tallinna Ülikooli Aasia uuringute tudeng, kes on saavutanud hiina keeles HSK 5. taseme. Lisaks keelele huvitub Nelke ka Hiina koostööst Euroopa riikidega,seda eelkõige kultuurivaldkonnas.

Kärt Koppel on omandanud Tallinna Ülikoolis bakalaureusekraadi hiina keele ja kultuuri erialal ning jätkab õpinguid magistriastmes Aasia ühiskondade erialal. Koppelit huvitavad Hiina suhted ASEAN-i ja Kagu-Aasia riikidega. Ta on läbinud praktika Eesti Väliministeeriumis ning hetkel töötab ta Konfutsiuse Instituudis haldusassistendina.

Kategooriates: Uudised