Homme, 21. septembril toimub Tallinnas iga-aastane Balti kaitsekonverents, mis seekord keskendub Venemaa Ukraina-vastasele sõjale ja selle järelmitele Läänemere-äärsetes riikides.
Konverentsist võtavad osa kaitseminister Hanno Pevkur, Ukraina kaitseminister Oleksi Reznikov (videosõnavõtt), Saksamaa kaitseministeeriumi parlamentaarne riigisekretär Thomas Hitschler, NATO abipeasekretär Angus Lapsley, Ukraina relvajõudude brigaadikindral Hennadii Šapovalov, kaitsenõunik USA NATO esinduse juures ja USA kaitseministri esindaja Euroopas Rachel Ellehuus.
NATO, liitlaste ja koostööpartnerite esindajad ja kaitse- ja julgeolekupoliitika eksperte tervitab ürituse eelõhtul peaminister Kaja Kallas.
„Venemaa sõjal Ukrainas on palju tagajärgi, millest kõige olulisem on muidugi miljonite ukrainlaste tragöödia. Samal ajal on paljud eurooplased mõistnud, et peavad oma kodumaal valmistuma Venemaa võimalikuks sõjaliseks agressiooniks. NATO on teinud kiireid otsuseid tugevdamaks alliansi heidutus- ja kaitsehoiakut ning vähendamaks ohtu Ida-Euroopa riikidele. Tähelepanuväärne on ka see, et USA on taas haaranud liidrirolli Euroopa julgeoleku tagamisel, Saksamaal on kaitsekulutuste tõstmisega käsil Zeitenwende ning Soome ja Rootsi on tempokalt NATOle lähenenud,“ ütles konverentsi direktor Martin Hurt Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest. „Kiired muutused on toonud vajaduse üle vaadata, mida oleme praeguseks õppinud ja millised on Venemaa sõjategevuse pikemaajalised tagajärjed meie julgeolekule.“
Balti kaitsekonverentsile 2022 „Sõda Ukrainas: Läänemere regiooni õpitunnid“ on kutsutud 200 kõnelejat ja külalist.
Konverentsi täpsem tutvustus ja päevakava: abcd.icds.ee/
Balti kaitsekonverentsi 2022 korraldavad Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus ja kaitseministeerium koostöös Konrad Adenaueri Sihtasutuse ja Norra tehnoloogiakontserniga Kongsberg Defence & Aerospace. Konverentsi korraldamist toetavad MBDA, EuroSpike, Nammo, Nexter Group ja BAE Systems.
Meediakontakt: Liisi Poll ([email protected], 57831881)