november 9, 2021

Balti kaitsekonverents 2021: NATO kirdetiiva ohud ja katsumused heitlikus julgeolekuolukorras

ABCD 2021

10. novembril toimub Tallinnas iga-aastane Balti kaitsekonverents, mis sel korral keskendub NATO tulevikule ning kirdetiiva ohtudele ja katsumustele.

Konverentsist võtavad osa kaitseminister Kalle Laanet, Kreeka kaitseminister Nikolaos Panagiotopoulos, Ühendkuningriigi asekaitseminister James Heappey, NATO abipeasekretär Patrick Turner ja NATO kirdekorpuse ülem, kindralleitnant Sławomir Wojciechowski.

Konverentsi avab president Alar Karis ning NATO, liitlaste ja koostööpartnerite esindajad, kaitse- ja julgeolekupoliitika eksperte tervitab ürituse eelõhtul peaminister Kaja Kallas.

„Maailm on suuresti muutunud viimase kümnendi jooksul, kahjuks mitte stabiilsuse suunas, vaid täienenud uute ohtude ja katsumustega. Tehnoloogiline areng, lisaks sõjalistele konfliktidele tsiviilkriisid, Hiina tõus, ägenenud võimuvõitlus – kõik see mõjutab ka NATO-t. Samas Venemaa on jätkuvalt oht, mida ei tohi alahinnata ning NATO peab keskenduma usutavale heidutusele ja sõjalisele kaitsele,“ märgib konverentsi direktor Martin Hurt Rahvusvahelisest Kaitseuuringute Keskusest.

Balti kaitsekonverents 2021 „NATO uue strateegilise kontseptsiooni lävel. Mis ohud ja katsumused kujundavad NATO kirdetiiva kaitset aastal 2030?“ toimub COVID-19 pandeemia tõttu piiratud mahus ning üritusele pääsevad vaid kutsetega külalised, kes on vaktsineeritud või viimase 180 päeva jooksul COVID-19 läbi põdenud.

Konverentsi täpsem tutvustus ja päevakava: https://abcd.icds.ee/

Balti kaitsekonverentsi 2021 korraldavad Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus ja kaitseministeerium koostöös Konrad Adenaueri Sihtasutusega. Konverentsi korraldamist toetavad MBDA, EuroSpike, Nammo, BAE Systems ja Milworks.

 

Meediakontakt: Triin Oppi, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse kommunikatsioonijuht, [email protected], +372 502 5120.

Kategooriates: Sündmused