Dmitri Teperik

Tegevjuht

Dmitri Teperik liitus Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskusega 1. augustil 2015. aastal ja viie kuu pärast, 2016. aasta jaanuaris määrati ta RKK nõukogu otsusega juhatuse liikmeks.

Aastatel 2007-2015 töötas Dmitri Kaitseministeeriumis, kus juhtis kaitsealase teadus- ja arendustegevuse valdkonda, olles seejuures Eesti rahvuslik koordinaator NATO Teadus- ja Tehnoloogiaorganisatsioonis ning edendades Eesti osalust Euroopa Komisjoni ja Euroopa Kaitseagentuuri julgeolekualastes rahvusvahelistes koostööprojektides.

Dmitri eestvedamisel on 2011. aastal käivitunud eestivene noortele suunatud julgeolekualane arendusprogramm Sinu Riigi Kaitse, mille põhieesmärgiks on tugevdada ühiskondlikku sidusust, soodustades Eesti riigiidentiteedi juurdumist eestivene noorte seas. Hiljem asus Dmitri juhtima uuringuid ja projekte rahvuslikus julgeoleku- ja riigikaitsealase teadlikkuse keskuses.

2016. aastal kaasasutas Dmitri rahvusvahelise koolitus- ja koostööplatvormi Resilience League, mis võimestab noori spetsialiste ja eksperte praktiliste oskuste ja teadmistega kognitiivse kerksuse arendamiseks vaenuliku desinformatsiooni, ühiskonna polariseerumise ja radikaliseerumise vastu. Dmitri on olnud Resilience League egiidi all korraldatud rahvusvaheliste sügis- ja kevadkoolide programmidirektor.

Praegu juhib Dmitri mitmeid rahvusvahelisi uurimisprojekte informatsioonilise kesksuse ja psühholoogilise vastupidavuse valdkonnas, uurides laiapindse riigikaitse vaatenurgast ühiskonna vastuvõtlikkust vaenulikele ideoloogiatele, kahjulikele mõjutustegevustele ja toksilisele propagandale. Võtmeteemadest uurib ta lähemalt rahvusliku kerksuse mõjureid, olukorrateadlikkust inforuumis, sotsiaalmeedia rolli ning kommunikatsiooni ja inimkäitumise vastastikust sõltuvust. Tema uurimishuvid on seotud eelkõige Balti riikide, Ukraina ja mitmete teiste Ida-Euroopa riikidega.

Dmitri on omandanud Tartu Ülikoolis teadusmagistrikraadi, käinud praktikal Vilniuse Ülikoolis ja NATO peakorteris ning hiljem on ennast täiendanud erinevatel julgeolekualastel koolitustel Eestis, Lätis, Leedus, Belgias, Georgias, Saksamaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Poolas, Hollandis, USAs ja Kanadas, aga ka samuti NATO peakorteri juures ja EL asutustes.

Autori artiklid

Seminar „Libauudised“

Rahvusvahelise kaitseuuringute keskuses toimus 9. veebruaril koostöös Välisministeeriumiga disinformatiooni teemaline seminar „Libauudised“. Põhiliste teemadena käsitleti kremlimeelset disinformatiooni, selle eesmärke ja…

Loe rohkem