jaanuar 24, 2022

RKK ja Ukraina siseministeerium ühendasid jõud ametnike ja riigiteenistujate koolitamisel

Andrei Novitsky
Andrei Novitsky
Ukraina siseministri asetäitja Meri Akopyan (vasakul) ja RKK programmi "Resilient Ukraine" koordinaator ja kommunikatsiooninõunik Ilja Miroškin.
Ukraina siseministri asetäitja Meri Akopyan (vasakul) ja RKK programmi "Resilient Ukraine" koordinaator ja kommunikatsiooninõunik Ilja Miroškin.

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) programmi „Resilient Ukraine“ („Vastupidav Ukraina“) ja Ukraina siseministeeriumi esindajad allkirjastasid 21. jaanuaril Kiievis koostööleppe koolituste ja õppuste läbiviimiseks, et tugevdada Ukraina ametnike ja riigiteenistujate oskusi infoturbes ning kriisi- ja strateegilises kommunikatsioonis.

Koolitused ja õppused toimuvad jaanuarist maini 2022 kaheksas Ukraina linnas: Sumõs, Dnipros, Zaporižžjas, Mariupolis, Hersonis, Harkivis ja Odessas. Süvendatud teadmisi ja oskusi on oodatud omandama politsei- ja päästeameti ametnikud, rahvuskaardi esindajaid, kohalike omavalitsuste julgeolekuteenistuse ametnikud, relvajõudude ohvitserid ja territoriaalkaitse üksuste esindajaid, aga ka kohaliku meedia esindajad ja arvamusliidrid.

RKK programmi “Resilient Ukraine” koordinaator ja kommunikatsiooninõunik Ilja Miroškin märkis, et lepe loob Ukraina siseministeeriumiga aluse viljakaks koostööks, mis aitab saavutada praktilisi igapäevatööks vajalikke oskusi rahvusliku vastupanuvõime tugevdamiseks. “Tänu meie Eesti partnerite tööle ja nende kogemuste elluviimisele oleme suutnud järk-järgult tõsta ministeeriumi töö taset, märkis Ukraina siseministri asetäitja Meri Akopjan ning tänas Eesti partnereid nende pideva töö eest ühiste plaanide planeerimisel ja elluviimisel, asjakohase ja kõrgetasemelise julgeolekualase uurimistöö eest ning praktilise abi eest Ukrainale.

Oktoobris 2021 kutsus RKK Ukraina siseministeeriumit liituma projektiga “Ukraina ühiskonna tsiviiljulgeoleku vastupanuvõime tugevdamine piirkondliku ekspertiisi ja analüütilise suutlikkuse suurendamise kaudu”. Projekti toetavad Eesti välisministeerium ja Ameerika Ühendriikide suursaatkond Kiievis.

Kategooriates: Uudised