Merle Maigre töötab E-riigi Akadeemia küberturvalisuse programmi juhina. Varem töötas ta Eesti ettevõttes CybExer Technologies. Aastatel 2017–2018 oli ta Tallinnas asuva NATO küberkaitse oivakeskuse (NATO CCDCOE) direktor ja 2018–2022 NATO CCDCOE rahvusvahelise nõukoja liige. 2012–2017 töötas ta Eesti presidentide Kersti Kaljulaidi ja Toomas Hendrik Ilvese julgeolekupoliitika nõunikuna. Aastatel 2010–2012 töötas Merle NATO peakorteris NATO peasekretäri erakabineti poliitika planeerimise üksuses. Merle on Euroopa Liidu Võrgu- ja Infoturbeamet (ENISA) nõukoja valitud liige ja USA mõttekoja ning USA mõttekoja Euroopa Poliitikauuringute Keskuse (CEPA) koosseisuväline teadur.
Autori artiklid
Ukraina Euroopa Liiduga liitumise mõju Euroopa Liidule ja Eestile
Venemaa täiemahuline sõda Ukraina vastu on andnud uue hoo vahepeal seiskunud Euroopa Liidu laienemisprotsessile. Nii Ukraina kui ka teiste kandidaatriikide…
Loe rohkemE-integratsiooni maraton: Ukraina liikmelisuse võimalik mõju ELi digitaliseerimisele ja küberjulgeolekule
18 sõjakuu jooksul on Ukraina saavutanud märkimisväärseid edusamme digipöörde ja usaldusteenuste rakendamise alal. Praeguses geopoliitilises olukorras on ELi väärtustest ja…
Loe rohkemVenemaa sümboolne võit
Parlamendikaklus pole Kiievis midagi tavatut. Demonstreerimaks oma vastuseisu Musta mere laevastiku lepingule Venemaaga, lasid Ukraina opositsiooni kuuluvad rahvasaadikud eelmisel nädalal…
Loe rohkemBalti energia ja julgeolek
Praeguseid energiapoliitilisi otsuseid tunnetatakse alles ülejärgmiste valimiste ajal.
Loe rohkemEnergiajulgeolek Balti riikides
Millised faktorid mõjutavad Eesti, Läti ja Leedu energiapoliitikat ning millised on hetkel peamised Balti riikide energiajulgeolekualased väljakutsed?
Loe rohkemKas uus riigipea toob taevakarva värvunud Ukrainale helge homse?
Viktor Janukovitš tundub olevat Ukraina järgmine president. Mis saab riigist edasi? Janukovitši enda sõnul on nüüd „oranž košmaar” läbi.
Loe rohkemUkraina tupikus – jõulud jõulurahuta
RKK analüütik Merle Maigre kirjutab, et viis aastat hiljem on oranžist revolutsioonist saanud «revolutsioon, mida polnud» ja läänes on levimas…
Loe rohkemEL Idapartnerlus ja Eesti mõttepaber
RKK teadurid Kaarel Kaas ja Merle Maigre on koostanud mõttepaberi ettepanekute, rõhuasetuste ja soovitustega Eestile tegutsemiseks Idapartnerluse suunal.
Loe rohkemRKK teadurid Akadeemia julgeoleku-eris
Ajakirja Akadeemia julgeolekutemaatilises erinumbris (9/2009) ilmus kolm artiklit RKK teaduritelt.
Loe rohkemMõttepaber Euroopa Liidu initsiatiivist Krimmis
Krimmi julgeolek ja demokraatlik areng on tähtis nii Ukraina terviklikkuse kui kogu Kesk- ja Ida Euroopa turvalisuse seisukohast.
Loe rohkemMärkmeid reisist Mauritaaniasse
Kõrbeliiva pealetungi ja telklinnaku suuruse järgi saab hinnata ka järgmise poliitilise režiimi stabiilsust.
Loe rohkemLühianalüüs Ukraina julgeolekupoliitika probleemidest
Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus osales Ukraina julgeolekupoliitika probleemide arutelul, mille tulemusena anti välja kokkuvõtlik analüüs välistest ohtudest, sisemistest probleemidest ja esmatähtsatest…
Loe rohkem2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis
Riigikogu väliskomisjoni tellimusel on valminud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüüs „2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis“. Analüüsis uuritakse, kuidas mõjutas Venemaa rünnak…
Loe rohkemVenemaa kütab Euroopat
Ukraina-Vene gaasitülil ei paista otsa ega äärt. Vaidlused ja vastastikused süüdistused on kirglikud ning muudavad külmetava Euroopa nõutuks ja närviliseks.…
Loe rohkemUkraina võimalused ja valikud
NATO on hiljuti tugevdanud suhteid Ukrainaga nii NATO–Ukraina kaitseministrite kohtumisega, mis toimus Tallinnas, kui ka liikmesuse saavutamise aastaprogrammi pakkumisega NATO–Ukraina…
Loe rohkemKrimm on Ukraina julgeoleku mikrokosmos
Lõppeval nädalal Tallinnas peetud NATO ja Ukraina kõrgetasemelistel kohtumistel arutati Ukraina julgeolekut uues augustisõjajärgses maailmas. Seetõttu on praegu igati kohane…
Loe rohkemValmis analüüs Krimmi julgeolekust
Gruusia sõjast alates on kõlanud hinnanguid, et Ukrainast ja Krimmist saavad järgmised ohvrid Venemaa agressioonis naaberriikide vastu. Ja tõepoolest, alates…
Loe rohkemKaadreid Groznõist – pilk fassaadi taha
Milline on tegelik elu Tšetšeenias? Tõsiselt-võetavat infot Põhja-Kaukaasiast pole eriti palju. Anna Politkovskaja 2003. aasta kirjeldused Putini sõja õudustest maalisid…
Loe rohkemNATO liikmelisuse tegevuskava: võimalus Ukrainale ja Georgiale
NATO liikmesriikidel tuleb aprilli algul toimuval Bukaresti tippkohtumisel otsustada, kas tulla vastu Ukraina ja Georgia palvele anda neile liikmelisuse tegevuskava…
Loe rohkemUkraina tsiviil – militaarsuhete reform
Loe rohkem
Ukraina valimised ja Eesti huvid
Loe rohkem