Autori artiklid
Poliitika tagasitulek
RKK vanemteadur Kadri Liik on kirjutanud analüüsi eelseisvatest presidendivalimistest Venemaal. Autor on veendunud, et homsed valimised ei saa olema vabad…
Loe rohkemMõtleme veel. Venemaast…
Meil on vaja rahulikku ja kainet arutelu selle üle, kas ja kuidas on Venemaa meile ohtlik ning mida tema naabrus…
Loe rohkemKes on Venemaal «head» ja kes «pahad»?
Peame olema valmis uueks Venemaaks. Miks nii ja milline seesugune idanaaber olla võib, selgitab Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüütik Kadri Liik.
Loe rohkemBaltikumi, Põhjala ja USA koostöö demokraatlike muutuste kaasatoomiseks
Pärast 20 aasta möödumist Nõukogude Liidu kokkuvarisemisest torkab Põhjala-Baltikumi piirkond Euroopas silma oma edukuse poolest. 1990. aastate alguses paljude poolt…
Loe rohkem9/11st: lugu pole ju veel läbi
RKK vanemteadur Kadri Liik meenutab, millised olid tema esimesed mõtted seoses 11. septembri terrorirünnakutega ja kuidas on maailm viimase kümne…
Loe rohkemLužkovi lahkumine
Kadri Liik: Kui Juri Lužkov 1992. aasta juunis linnapeaks määrati, oli Moskva esimene McDonald's juba avatud. Telefoniautomaadid võtsid endiselt kahekopikalisi…
Loe rohkemMõrvatellijad ja seaduspõhine lähenemine
Lääneeurooplastele on Eesti Vene-probleemi mõnigi kord raske seletada - sel lihtsal põhjusel, et Venemaa, mida kogeme meie ja Venemaa, mida…
Loe rohkemObamast, kirjast, väärtustest ja Venemaast
Kui mai keskel tehti mulle ettepanek asuda väikeses rahvusvahelises seltskonnas tööle USA ning Kesk-ja Ida-Euroopa suhteid lahkava mõttepaberi kallal, siis…
Loe rohkem2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis
Riigikogu väliskomisjoni tellimusel on valminud Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse analüüs „2008. augustisõja mõju Lõuna-Kaukaasia regioonis“. Analüüsis uuritakse, kuidas mõjutas Venemaa rünnak…
Loe rohkemImpressioone terrorismist
Kadri Liik meenutab terrorismi enne Al-Qaedat. Vaatamata kõigile Moskvas elatud aastatele - rahutud ja kaootilised nagu nad olid -toimus minu…
Loe rohkemVene eliidi ja ühiskonna meelestatus ning selle mõju välispoliitikale (kokkuvõte)
Välispoliitika vaatlejaid on aastaid vaevanud küsimus, kuidas mõista Venemaa käitumist rahvusvahelisel areenil. Pärast Venemaa invasiooni Gruusiasse 2008. aasta augustis on…
Loe rohkemVäärtused või tehingud
Kumb siis ikkagi on Eestile kasulikum, kas McCain või Obama Nagu paljusid muidki asju, kiputakse Eestis ka USA presidendivalimisi vaatama…
Loe rohkemTee sõtta
Raske on kommenteerida sõda, mis – kuigi pikalt tuha all miilanud – oli oma täies mastaabis puhkedes ikkagi ootamatu.
Loe rohkemVälismäärajas: Gruusia sõda Venemaaga
Tänases Välismäärajas Kuku raadios arutlesid äsja puhkenud Gruusia sõjast Venemaaga Kadri Liik, Harri Tiido, Harry Lahtein ja Kaarel Kaas.
Loe rohkemMedvedevi-küsimus
Milline president saab Dmitri Medvedevist? Vastust ei tea praegu keegi, tõenäoliselt ka mitte Dmitri Medvedev ise. Vladimir Putin võib uskuda,…
Loe rohkemTallinna “pronksiööd” Eesti-Vene suhete valguses
Eesti Vabariigi 90. juubeliaastapäevaks valminud Välisministeeriumi inglisekeelses aastaraamatus ilmus RKK juhataja Kadri Liiki artikkel - Tallinna "pronksiööd" Eesti-Vene suhete valguses.
Loe rohkemGruusia teelahkmel: valik poliitikasoovitusi
Gruusia erakorraliste presidendivalimiste eelõhtul on Rahvusvahelisel Kaitseuuringute Keskusel (RKK) hea meel Teieni tuua memo "Gruusia teelahkmel: valik poliitikasoovitusi". Autorid Indrek…
Loe rohkemMedvedevi sula või tšekistide diktatuur?
On 14. märts 2000. Venemaa presidendivalimisteni on jäänud vaid mõni päev. Moskva Carnegie keskuse neljakandilise laua taga istub suurte pruunide…
Loe rohkem