Henry Rõigas

Koosseisuväline teadur

Henry Rõigas liitus RKK-ga koosseisuvälise teadurina 2020. aasta novembris. Praegu on ta strateegiajuht ettevõttes Sentinel, mis juhtiva tehisintellektil põhineva avastamis- ja jälgimisplatvormi kaudu aitab demokraatlikel valitsustel, kaitseagentuuridel ja ettevõtetel kaitsta end süvavõltsingute ja rünnakute eest infosõjas.

Enne Sentineli oli Henry küberturbeettevõtte Guardtime teadus- ja innovatsioonikoostöö juht ning Rahvusvahelise Usaldusväärsete Plokiahela Kasutusalade Assotsiatsiooni (INATBA) direktorite nõukogu liige. Enne tööd Guardtime’is avaldas Henry poliitikauurijana analüüse ja juhtis rahvusvahelisi projekte NATO Küberkaitsekoostöö Keskuses (CCDCOE). Ta oli maailma juhtiva küberkaitsekonverentsi CyCon tegevuskava direktor ning raamatu „Kübersõda perspektiivis: Venemaa agressioon Ukraina vastu“ (toimetaja Kenneth Geers) projektijuht ja kaasautor ning raamatu „Rahvusvahelised kübernormid: õigus-, poliitika- ja tööstusperspektiivid“ kaastoimetaja koos Anna-Maria Osulaga. Henry uurib valitsuse poliitika, rahvusvaheliste suhete ja uute digiohtude kokkupuutepunkte, keskendudes küberkonfliktidele ja infosõjale. Tal on Tartu Ülikooli magistrikraad rahvusvahelistes suhetes.

RKK-s tegeleb Henry küber- ja infoturbe rahvusvaheliste aspektide ning uutest digitehnoloogiatest tulenevate julgeolekuprobleemidega.

Autori artiklid